Youtube Bunun İçin de Kapatılmalı!  

Kategori :

Danimarka'da bir dergide yayımlanan, Hz. Muhammed'e ve İslam dinine hakaretler içeren karikatürler Youtube sitesinde serbestçe yayımlanıyor. Videolarda Hz. Muhammed’e ve İslam dinine yönelik iğrenç hakaretler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de erişim yasaklandığında Youtube sitesi yetkilileri daha dikkatli olacaklarını ifade etmişlerdi. Ancak görünen o ki onların dikkatleri ve bizim tepkilerimiz hala yeterli değil.

SESSİZ KALMAYALIM! BU HAYÂSIZ SALDIRIYI DURDURALIM!

Elbette yayın ve ifade özgürlüğünden yanayız ve Youtube ya da her hangi bir sitenin bizimle iletişiminin kesilmesini istemiyoruz. Fakat bu demek değildir ki kutsallarımıza yönelik her türlü hakaretin serbest kalması ve biz buna sessiz kalalım!

Muhtemelen bu hakaretlerden Youtube sitesinin yetkilileri haberdar değil. Ancak gerekli tepkimizi ortaya koyarsak ilgililer de gerekli önlemleri alacaklardır. Bu nedenle aşağıdaki metni Youtube.Com sitesine gönderirseniz, Yotutube.Com sitesinin yetklililerini harekete geçecektir.

Videonun kendisini içerdiği görüntüler nedeniyle yayınlamıyoruz. Ne olduğunu görmek isteyenler varsa bu linki tıklayabilirler: http://youtube.com/watch?v=bd2VEBE-qX8

Tepkinizi dile getirmek için, http://www.youtube.com/contact adresindeki iletişim formuna, aşağıdaki protesto metnini yazıp, gönderebilirsiniz. Türkçesini de bilgilendirmek amacıyla, T.C. Dışişleri Bakanlığının "webmaster@mfa.gov.tr" mail adresine gönderebilirsiniz.

Youtube.Com'a göndermek için: http://www.youtube.com/contact

“In Youtube.com, a video was aired under the name of “Mohammed Cartoons and Muslim Islamic Outrage” on the address regarded http://youtube.com:80/watch?v=bd2VEBE-qX8.

The context of this video is humiliating and violating Prophet Muhammad and Islamic values. Concerning with this video Youtube.com is humiliating all the Muslims around the world that are exceeding 2 billion.

Regarding of this reason, I’d like to say management of Youtube.com that the video should be deleted. Because this video humiliating and Prophet Mohammad and Muslims explicitly. And I hope Youtube.com will show more respect all the thoughts and beliefs in the future.”

Dışişleri Bakanlığı’na göndermek için: webmaster@mfa.gov.tr

“Youtube.Com video sitesinde ‘Mohammad Cartoons and Muslim Islamic Outrage’ başlığı altında, http://youtube.com:80/watch?v=bd2VEBE-qX8 adresinde yayınlanan video, içeriği itibariyle Hz. Muhammed ve İslam dünyasına yönelik, iğrenç, aşağılayıcı hakaretler içeriyor. Bu video ve bu video ile Youtube sitesi, nüfusu 2 milyarı aşan Müslümanları aşağılıyor. Bu nedenle bu videonun Youtube.Com sitesinden derhal kaldırılmasını istiyorum.

Youtube sitesinin benzer olaylarda gösterdiği duyarlılığı tüm inançlarda aynı şekilde göstermesini istiyor ve bu videoyu protesto ediyorum.”

Saygılarımla

-Alıntıdır-
Moralhaber


0 Yorum

Yorum Gönder

Arşiv