CCleaner  

Kategori :

Açılımı Crap Cleaner olan bu program ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı çalışmanıza olanak veren program boyundan büyük işler başarıyor.
Program üç ana bölümden oluşuyor. Türkçe olduğu için üç bölümün de kullanımı oldukça basit. Birinci ana bölüm Cleaner yani Temizlik bölümü. Bu bölüm programın asıl amacının gerçekleştirildiği; bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyalardan arınmanızı sağlayan yerdir. Bu bölüm kendi içerisinde de Windows ve Uygulamalar olarak ikiye ayrılmakta. Windows bölümü ise Internet Explorer, Windows Explorer, Sistem ve Gelişmiş olmak üzere dörde ayrılmaktadır.

Programın ayrıca sorunlar bölümünde uygulamaların, kısayolların vb.hatalarını tarayabilir, hataları düzeltebilirsiniz. Araçlar bölümünde de program Kaldırma ve Windows başlangıcında çalışan programlarınızı düzenleyebilirsiniz. Programın en üstünde de sisteminizi hakkında bilgi vermektedir.
Kullanım kolaylığı, ücretsiz olması ve Türkçe olması sebebiyle bu program olmassa olmazlarınız arasına girecek ve bu programı kullanarak sisteminizi daha kararlı ve hızlı hale getireceksiniz.

Cleaner'ın sildiği ve düzenleyebildiği hata uygulamaları :
Internet Explorer
Firefox
Opera
Windows
Kayıt dosyaları
Sistem ve dosya bütünlükleri

Program yüklenirken sizden dil seçeneğini soracak, Türkçe'yi seçip programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Program Sayfası --> http://www.ccleaner.com

Standart versiyon (Yahoo Toolbar yükleme seçenekli) v2.02.527 (2,662KB)
İndir --> Standart

Slim versiyon (Yahoo Toolbar yok-Öneriyorum) v2.02.527 (653KB)
İndir --> Slim

Portable versiyon (Bilgisayarınıza programı kurmadan çalıştırma) v2.02.527 (596KB)
İndir --> Portable

Açılacak ekranda 5sn. bekleyin indirme otomatik başlayacaktır.


0 Yorum

Yorum Gönder

Arşiv