Balkon Pencere  

Kategori :

cihanozdemir.comYapılarda radikal bir değişim daha! Her yıl tasarım alanında dünya çapında projelerin yarıştığı Reddot Design Award'da ödülü, bu yıl tam 51 ülkeden 3203 tasarım arasından Bloomframe adlı balkon tasarımı aldı.

Düşünün, evinizin her penceresi aynı zamanda balkon da olabiliyor. Yada balkonu olmayan küçük bir evde yaşıyorsunuz, evinizde bir balkon olmasını istiyorsunuz ama betonarme olarak bu imkansız. İşte size bir alternatif.
Sistem küçük bir elektrik motoru yardımıyla iki çelik barın bir düğme ile çalıştırılmasıyla işliyor. En önemli özelliklerinden biriside isteğiniz doğrultusunda zevkinize uygun imal edilebiliyor olması. Türkiye'de son zamanlarda oldukça artan cam balkonlara sıkı bir rakip olacağa benzer.

Resimleri büyütmek için üzerilerine tıklayın.

Açılması


Kapanması


Not: Balkon Pencere 2008 sonbaharında piyasaya sürülecek...

-Kaynak-
red-dot.de
bloomframe.com


27 Yorum

Harika tasarım bayıldım

tehlikeli olabilir ama (:

fikrinize sağlık. çok orjinal bi tasarım olmuş

o ne kadarlık bir yük taşıyabiliyor ki? ama harika bir düşünce...

düşünce çok güzel ve prtaik.

Bunun Türkiye'de ilk uygulamasını yapacak şirket veya kişi iyi para kazanabilir.

çok güzel ama ne kadar sağlam ve güvenli

Gerçekten ödülle taçlandırılacak bir tasarım, basit, pratik, ekonomik, minimalist, hayatı kolaylaştırıcı bir fikir, bir bakış...

Güzel tasarım!

çok güzel fikir :)

Ülkemize gelirse malzemeden çalarlar, sonu iyi olmaz :)

Bu tasarımda malzemeden çalmak için yürek lazım :)

pencereyi duvara bagliyan pin sistemi iki insanin agirligini tasiyabilcek derecedemi hic bi bilgi goremedimde onla ilgili.. merak ettim...

çok harika ya süper düşünülmüş türkiyede zor ama :D

Excellent stuff from you, man. I’ve read your things before and you are just too awesome. I adore what you have got right here. You make it entertaining and you still manage to keep it smart.This is truly a great blog thanks for sharing
Tyler Truck Accident Lawyers

Evet gerçekten öyle..

Pretty bölüm! Çok bilgilendirici ve ilginç, böyle büyük bir okuma gibi yazılan hissediyor. Ben öğrendim. Burada aynı zamanda bu konuda bir göz atmaya değer bir başka kaynak bulunuyor. Bu bilgi paylaşımı için teşekkür ederiz!

-This is a great post; it was very informative. I look forward in reading more of your work. Also, I made sure to bookmark your website so I can come back later. I enjoyed every moment of reading it.
makeityourring diamond engagement rings

I never seen such a beautiful balcony.

bence burdan direk düşer insan,sonuçta cam değilmi ne kadar yük taiıycak ama ilginç ve yaratıcı bir fikir

This looks absolutely perfect. All these tinny details are made with lot of background knowledge. I like it a lot. This was a useful post and I think it is rather easy to see from the other comments as well that this post is well written and useful.
Tablet Android Honeycomb Terbaik Murah

Nice looking site and I like the way you write. I just love BlogEngine as well. Where did you get your theme?

window design is very creative and nice ...

ben internet sitesine girdim 15-20 adam resimde üzerinde durmuslardi bence saglamdir cünkü avrupada belirli standartlar tasimayan ürünlerin satisi yasaktir

O böyle bir balkon yapmak için yaratıcı bir fikir. Ama bu benim için biraz korkutucu. Ne zaman o balkonda 20. katta düşme durumunda. owh ... Bunu hayal bile edemiyorum.

Valla süper bi fikir. Nasıl yaptırabiliriz acabaa

Çok güzel bir tasarıma cevabını bayileri verdiler mi

Yorum Gönder